1st month in prague - done✔️

Po čtyřech letech dojíždění (za focením a spoustou akcí) z Hradce do Prahy jsem se konečně přestěhovala. Bydlení, škola i stáž dopadla podle mých představ - nebo ještě líp - ale moje očekávání, jak bude všechno jednodušší, bylo trochu naivní. Myslela jsem si, že budu mít spoustu času na všechny koncerty, galerie a blogerský akce. Jsem totiž ve škole mnohem míň, než jsem byla na gymplu a hlavně odpadnou ty 4 hodiny dojíždění (tam a zpět). Ve skutečnosti je to tak, že nevím, co dřív a nechápu, kde jsem brala na ty výlety do Prahy čas. 
A jak teda můj první měsíc vypadal? Asi takhle:
btw na zařizování novýho bydlení se podíváme zase příště..
hned na úvod: mám stáž v Národní galerii a mám z toho obrovskou radost.
pracuju v Paláci Kinských v kanceláři PR se super lidma a f-a-k-t mě to ba!


v okolí kanceláře (Staromáku) je ovšem hledání normálního místa na oběd složitej úkol - díky bohu za tohle nebe na zemi jménem dhaba beas!

v rámci stáže (a zároveň na sociologii do školy) dělám výzkum ohledně návštěvníků NG (konkrétně Veletržáku)

chodím na VŠE na obor Arts management (a díky bohu mám všechny hodiny na Žižkově, takže chodím z domu pěsky, yes!)
ve škole se mi líbí: můj re-kanken, kafe v kantýně, tomatová polívka v menze
ve škole se mi nelíbí: účetnictví, ekonomie, angličtina od 7:30 (za tu si ale můžu sama)

navy-blue combo / original coffee.

fotit outfity zatím bohužel vůbec nezvládám, ale v nejbližší době se to určitě změní, protože mám čím dál větší potřebu vám ukázat, že oblíknout se udržitelně není such a big deal
šaty - zoot radost [dej] (poškozené -> peníze pro neziskovku) | svetr, kabát - 2nd hand |
| kalhoty - Topshop (3 roky starý) | kabelka - Matt&Nat | boty - New Balance

stihla jsem aspoň otevření Aurosa Czech Design Shopu

a kromě samotnýho stěhování jsem první měsíc strávila zařizováním internetu (btw opravdu nechápu, že v roce 2016 trvá 2 týdny zapojit v bytu internet, kterej je nakonec stejně akorát pomalej a drahej), převodu elektřiny a podobnejch super cool věcí

---víc o zařizování novýho pokoje/bytu už brzo v samostatným článku.:)---

A co vy a stěhování / nová škola /..?

8 komentářů:

 1. Zrovna jsem si taky říkala, že je první měsíc za mnou, uteklo to neuvěřitelně rychle. Taky jsem si říkala: "tyjo, husťácký rozvrh, to budu mít času, to se tam unudím". No, opak je pravdou. Mám pocit, že pořád nestíhám a to mám všechno jako na dlani. Je fakt, že jsem taky nevěřila kolik podivných věcí se točí okolo zařizování bydlení, já ho třeba sehnala na po sedmé :D. Užívej si dál, Praha a všechny ty možnosti, to zní úplně super! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jak já se hrozně těším, až přesně za rok budu vydávat podobný článek. Zatím mám hlavu v oblacích a říkám si, jak budu mít daleko více času na všechny věci, co teď nestíhám. No jsem asi naivní jak tak koukám. :D Nedávno jsem hnala na autobus na florenc a potkala Vás s Nataškou, v ten moment mi jen prolítlo hlavou jak neskutečně rychle to všechno letí, když jsem Tě naposledy viděla v HK. Šílený.

  OdpovědětVymazat
 3. Aničko, asi blbý dotaz, ale nechodíš náhodou na VŠE? Mám pocit, že jsem tě potkala na chodbě :D

  OdpovědětVymazat
 4. Za tento mesiac som si uvedomila, že míňam strašne veľa peňazí za jedlo. A absolutne nič nestíham. Ževraj na VŠ sa učí iba cez skúškové. No iste :D A je to celé také zvláštne byť preč od ľudí, s ktorými som trávila väčšinu môjho času. Ale Brno je fakt super. Inde by som ísť nechcela. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Super článek a fotky! Doufám, že budeš mít brzo víc času, už se těším na další články :) a ten outfit je dokonalý, poslední dobou jsem si navy-blue hrozně zamilovala :)
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
 6. Držím ti palce, nech sa ti tam darí teda a nech máš viacej času aj na Prahu a akcie a hlavne na blog !

  http://barborasurakova.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 7. Ať se ti v Praze daří, Praha je pro mě také sen.

  http://theheartissue.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

♥♥♥